שאלות נפוצות
 
 

 

בשביל מה אני צריך תוכנה?

בשנים האחרונות יותר ויותר בתי"ס ברחבי בארץ עוברים לבניה ממוחשבת.

הצורך בנוחות ומהירות בבניית המערכת הולך ועולה לאור המורכבות והדיוק הנדרשים בבניית המערכת, במיוחד לאור ריבוי השעות הפרטניות ושעות השהות שיוצרת רפורמת "אופק חדש".

 אני מבין שמגנטים או נייר ועיפרון הם כלים מוגבלים אבל מה אם כבר התרגלתי..?!

בדיוק מסיבה זו עם תוכנת "פטל" אין צורך לעשות מהפך בהרגלי העבודה הקיימים שלך. 

"פטל" פותחה לפי דרישות המנהלים ובוני המערכת, ומשתמשת בכל היתרונות מצורת העבודה הקודמת. לא צריך לשנות הרגלים, אלא להנות מעזרים  רבים נוספים.

 

למה הכוונה?

 

למשל, אופן גרירת השיעורים לכיתות ולמורים מדמה מאוד את העבודה עם המגנטים,

וכן נעשה שימוש בסדין תיכנון היערכות. גם הדוחות ב"פטל" מותאמים לאופן שאליו אתה רגיל.

מומלץ להתרשם מכך על-ידי הורדת גירסת ההתנסות מהאתר ושימוש בה.

 

אילו עזרים נוספים מעניקה לי "פטל"?

 

על גבי כל שיעור מופיע גם שמו, שם המקצוע והכיתה (לא צריך לזכור כלום בעל פה), ניתן להחליף צבעים לפי מקצוע/כיתה/מורה בלחיצת כפתור, ניתן לראות בכל רגע כמה שעות ניתן לתת לכיתה או המורה, והיכן בדיוק, ומתקבלת הודעה על כל שיבוץ כפול  או ביום חופש של מורה, מהם יש להימנע.  לבסוף הדוחות מופקים בלחיצת כפתור, בדיוק מירבי

 

תהליך הבנייה הופך לפשוט ומהיר הרבה יותר.

 

האם פטל מותאמת ל"אופק חדש"?

 

כן. נושא שעות השהייה והשעות הפרטניות מטופל באופן מלא ב"פטל", לפי הדרישות של אופק חדש.

 

בונה המערכת אצלנו הוא לא "איש מחשבים". האם הוא יסתדר עם התוכנה?

כן. ברור לנו כי רבים ממנהלי בתי-הספר ובוני המערכת ממעטים מאוד להשתמש במחשב. השימוש  בתוכנה נעשה בקלות לאחר הסבר קצרצר. היא ידידותית מאוד ומותאמת למשתמשים ללא ידע במחשבים.

עם "פטל" כל אחד יכול.


האם "פטל" תומכת בשיעורים מפוצלים/הקבצות?

כן, באופן מלא. התוכנה תומכת בפיצול שיעור בכיתה למספר מורים, וכן, באיחוד מספר כיתות בשיעור תחת אותו מורה.

 

האם "פטל" תומכת בסוגים שונים של תקנים, כולל חינוך מיוחד, תל"ן, עירייה?

בוודאי, באופן מלא. התוכנה מאפשרת לך להזין את שעות הכיתות ומשרות המורים לפי כל סוגי התקנים בנוחות מירבית. אפשרות זו מעניקה לך קלות מקסימלית בנושא הדיווחים לרשויות ולגורמי הפיקוח השונים, הן בתחילת השנה והן במערך השנה כולה.

 

האם יש בתוכנה שיבוץ אוטומאטי?

לא, ומתוך בחירה, משום שאין חיה כזו שיבוץ אוטומטי מלא. הניסיון מראה כי מה שקוראים לו "שיבוץ אוטומטי" מצריך עבודת הכנה והיערכות ארוכה מורכבת ומפורטת ביותר, כשבסופו של יום אינו מספק את הסחורה המצופה, ומצריך בכל-זאת עבודה ידנית. אם כן מה הועילו חכמים בתקנתם?

כיצד מתבצעת הבנייה ב"פטל"?

 

אצלנו ב"פטל", אתה מקבל את כל הכלים והתצוגות הנדרשים כדי להפוך את הבנייה לקלה ומהירה ביותר, בעבודת ההכנה מינימלית ביותר. בנוסף, אתם מקבלים כלים  אוטומטיים רבים, דוגמת השלמה אוטומטית של תקנים ומקצועות, שימוש בצבעים, הודעות על התנגשויות וחריגות, יצירת שיעורים אוטומטית בהתאם לתכנונכם בסדין, ועוד..

 

האם  "פטל" יעילה גם לבתי ספר קטנים?

בהחלט. גם להם מגיע לעבוד בכיף ובמהירות. מניסיוננו, גם בתי הספר הקטנים ביותר שמחים להנות מחיים קלים יותר, גם המזכירות גם המנהלים וגם בוני המערכת. וגם לך מגיע.

 

 איך עובדת התמיכה? 

לכל  בי"ס המצטרף למעגל לקוחותינו מוצמד תומך/תומכת אישי, הנמצא שם בשבילכם לכל שאלה בנושא תפעול המערכת, במעגל שעות גמיש. בנוסף, לרשות לקוחותינו מדריך כתוב ומפורט המכסה את כל חלקי המערכת, וכן מסמך מקוצר של "סדר העבודה המקוצר".

ב"פטל" יש לך גב.

 

האם אני יכול לשלוט בהגדרות שונות כמו גודל בית-הספר שלי, מספר הכיתות והשכבות, שמות המורים והמקצועות, ומספר שעות הלימודים ביום?

כן, כל ההתאמות הללו ניתנות לביצוע בקלות ב"פטל".

 

האם תוכנת "פטל" תומכת בניהול היעדרויות?

כן באופן מלא ואוטומטי, כולל כל הדוחות הרלוונטיים.

 

סיימתי לבנות את המערכת בתחילת השנה. האם תוכנת "פטל" תשמש אותי גם במהלך השנה?

בהחלט. רוצה לשמוע איך? צור קשר.

 

 
שיבוץ מערכת שעות * בניית מערכת שעות * ניהול בית ספר * בית ספר יסודי * חטיבת ביניים * חינוך מיוחד * סדין תכנון היערכות * אופק חדש * ניהול מורים * מנבס * מדבס * תקני מורים * שעות חינוך * שעות עירייה * חנם * משרד החינוך * גראד * תלמש * כלי עזר למורה* מערכת שעות כתה * מערכת שעות מורה * תוכנה מערכת שעות